آمارآموزش ماساژ دست در7مرحله به همراه عکس - ورزمان

تماس از 9 صبح الی 18 (02186026049 - 09355209779)

آموزشگاه فنی و حرفه ای ورزمان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور 14293

 

 

ماساژ,آموزش ماساژ,ورزمان

آموزش ماساژ دست در7مرحله به همراه عکس

کسانی که بیشتر کارشان در طول روز را با دست‌هایشان انجام می‌دهند، در پایان روز درد و خستگی بیشتری در دست و بازوهایشان احساس می‌کنند. ماساژ دست یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید خودتان و عزیزانتان را در پایان روز به آرامش برسانید. در مقاله پیش رو آموزش ماساژ دست را به شکل کامل برایتان آماده کرده‌ایم.

آموزش ماساژ دست

کسانی که بیشتر کارشان در طول روز را با دست‌هایشان انجام می‌دهند، در پایان روز درد و خستگی بیشتری در دست و بازوهایشان احساس می‌کنند. در مقاله پیش رو آموزش ماساژ دست را به شکل کامل برایتان آماده کرده‌ایم. این مقاله دو قسمت دارد که به صورت آموزش ماساژ دست توسط خودتان و آموزش ماساژ دست افراد دیگر در ادامه خواهید خواند.

آموزش ماساژ دست توسط خودتان

  • ابتدا دستتان را بشویید و خشک کنید. بهتر است از لوسیون استفاده کنید و آن را در کف دست پخش کنید.
  • انگشتان دستتان را خم کنید و دستتان را مشت کنید و دستتان را از سمت مچ به سمت پایین حرکت دهید و به سمت بالا و پایین بیاورید.
  • نوک انگشتانتان را با فشاری که درد تان نیاید، نیشگون بگیرید و 2-3 ثانیه نگه دارید.
  • بار دیگر این حرکات را انجام دهید ولی این مرتبه انگشتانتان را به اطراف بفشارید.
  • حالا کف یک دست را در دست دیگر تان بگیرید و با شست دستتان فشارهای محکم ولی کوتاه مدتی را روی کف دست اعمال کنید. از وسط دست شروع کنید و به سمت دو طرف دست حرکتتان را ادامه دهید. ابتدا با فشار آرامی شروع کنید و سپس افزایش دهید.
  • حالا دو طرف یک انگشت را از نزدیکی کف دست بگیرید و به سمت بالا شروع به نیشگون گرفتن کنید. به قسمت‌هایی که استخوان دارند توجه بیشتری کنید و آن قسمت‌ها را بیشتر ماساژ دهید. این حرکت را دو مرتبه انجام دهید.
  • در حین ماساژ سعی کنید چشم‌هایتان را ببندید و نفس عمیق بکشید. حین ماساژ نقاطی از دستتان که فشار و تنش بیشتری در آن قسمت احساس می‌کنید را شناسایی کنید. این‌ها نقاطی هستند که باید با دقت و توجه بیشتری ماساژ دهید.

آموزش ماساژ دست افراد دیگر

1.بهتر است از یک کرم anti-aging استفاده کنید و آن را در سراسر کف دست‌ها و بازوها با یک حرکت طولانی پخش کنید.

2. دست مریض را روی کف دست چپتان بگذارید . با استفاده از انگشتان دست راستتان و همچنین کف دست، تمام دست و ساعد فرد را ماساژ دهید. حالا دست وی را بازگردانید و پشت دستش را نیز با فشار مناسب ماساژ دهید.

پیشنهادویژه: انواع سبک های ماساژ درمانی و بهترین سبک آموزش ماساژ!!! 

3.کف دست فرد را در دست بگیرید و با شست دست‌هایتان حرکات دایره‌واری روی کف دست وی اجرا کنید. از وسط شروع کنید و به سمت هر دو طرف دست این حرکات را امتداد دهید.

4.حالا دست را برگردانید. با استفاده از انگشت شست و نوک دیگر انگشتان این مرحله را بایستی انجام دهید. دو انگشت را به صورت همزمان بگیرید و از ناخن انگشت‌ها به سمت کف دست شروع به مالش کنید.

5.همواره سعی کنید جهت ماساژ تان به سمت قلب باشد. ماساژ تان را با انجام حرکات فشاری با استفاده از دو انگشت شستتان ادامه دهید.

6.انگشتان را جدا کنید. با احتیاط انگشت‌ها را بچرخانید.

7.دست فرد را به طور کامل در دست بگیرید. با احتیاط مچ دست را از چپ به راست و از راست به چپ حرکت دهید.

دوستانی که ماساژ دست را تجربه کردید لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

خواندن 165 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 08:24
مدیریت سایت

آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ورزمان دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کل کشور مجری برگزاری دوره های آموزشی ماساژ ، طب سنتی و سایر رشته های مرتبط با بهداشت و ایمنی و سلامت می باشد.هنرجویان همچنین می توانند بعد از پایان دوره مدرک بین المللی از کشورهای چین ، تایلند ، هند و اروپا دریافت نمایند.شرایط برگزاری دوره ها کاملا بر اساس زمان هنرجو و به صورت نقد و اقساط می باشد.دقت داشته باشید ما ماساژور روغن مال تربیت نمی کنیم.

وبگاه: www.varzman.com پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورزمان را بشناسید

ورزمان به معنی ماساژ در فرهنگستان زبان و ادب پارسی به ثبت رسیده است.در حال حاضر شما در سایت آموزشگاه فنی و حرفه ای ورزمان می باشید.این موسسه با هدف ترویج علوم مرتبط با سلامتی و درمان های طبیعی مانند ماساژ ، طب سنتی و ورزش تاسیس شده است.آموزشگاه ورزمان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای توسط یکی از بهترین ماسورهای ایران آقای فرشاد فرجوند تاسیس گشته است و نماینده آموزش موسسات آموزشی از کشورهای چین ، هند ، تایلند و انکلیس و کانادا می باشد.

تماس با ما

ایران - تهران - اتوبان نواب شمال -  میدان جمهوری - خیابان جمهوری - نرسیده به اسکندری - پلاک 1393

شماره تماس

02166568345

09355209779

آی دی در شبکه های اجتماعی

#VarzmanCom

Top