دسته بندی کامل انواع مدرک ماساژ در ایران را بشناسید

اگر علاقه مند به شروع شغل ماساژ باشید باید حتما مدرک معتبر ماساژ دریافت نمایید.تنوع و تعدد مدارک ماساژ باعث سردرگمی خیلی از دوستان و عاشقان یادگیری ماساژ شده است . برای یادگیری ماساژ باید دوره آموزش ماساژ را بصورت تکمیلی بگذرانید و بعد از با قبولی در آزمون های مربوطه مدرک معتبر ماساژ دریافت نمایید.

اطلاعات گواهی ماساژ درمانی به منظور ورود به یک برنامه اقتصادی برای شروع شغل ماساژ درمانی الزامی می باشد. برنامه های آموزش ماساژ در دنیا عمدتا توسط کالج های پزشکی و ورزشی و یا  توسط انواع موسسات خصوصیب ارائه می شود.پس از اتمام برنامه های آموزشی ماساژ دیپلم یا گواهی حضور در دوره ماساژ خواهید داشت. اگر بخواهید با مدارک ماساژتان به کشور دیگری مهاجرت نمایید شاید از شما تست و آزمون های مرتبط گرفته شود و بعد از قبولی در ان شما مجوز کار در آن کشور خواهید گرفتید.
در کلان شهرهای بزرگ نظیر مشهد و اصفهان دوره های آموزش ماساژ با مدرک معتبر ماساژ درمانی برگزار می شود:
آموزشگاه های ماساژ در حال حاضر سه نوع گواهینامه ماساژ صادر می نمایند:
*مدارک داخلی ماساژ آموزشگاه(کشوری)
این مدارک معمولا پس از پایان دوره های کوتاه مدت و به عنوان اینکه شما آن سبک ماساژ را فرا گرفته اید صادر می گردد.
*مدارک بین المللی ماساژ (صادر شده از یک کشور خارجی)
گواهینامه بین المللی ماساژ یا از طریق یک موسسه خارجی که در ایران شعبه دارند صادر می شوند و یا ماساژور در کشور دیگری دوره اموزش ماساژ را گرفته اند.
*مدارک معتبر و قابل استعلام از ارگان های دولتی (مانند فنی و حرفه ای)
در روند صدور این نوع از گواهینامه های مهارتی ماساژ هیچ گونه دخالتی از جانب مدیر اموزشگاه یا موسس وجود ندارد و تمام امور به صورت سیستمی می باشد و قابل رهگیری و استعلام از سازمان مرجع صادر کننده می باشد.
مدرک ماساژ درمانی را چگونه باید اخذ کنیم؟ در حال حاضر در ایران هیچ گونه مدرک ماساژ درمانی یا به عبارتی  massage therapyصادر نمی شود و اسم سبک های ماساژ بر روی گواهینامه های ماساژ درج می گردد.همانطور که اطلاع دارید سبک های ماساژ با قابلیت درمانی یا ریلکسیشن دسته بندی می شوند و مشتریان شما با شناخت از این مورد پیش شما مراجعه می نمایند یعنی مشتریان ماساژ ریلکسیشن با روغن به ماساژور سبک شیاتسو مراجعه نمی کنند. مدرک ماساژ درمانی فنی حرفه ای در حال حاضر وجود ندارد و شما باید شایستگی های فنی و حرفه ای که شامل ماساژهای تایلندی ، شیاتسو و رفلکسولوژی می شود.مدرک معتبر ماساژ درمانی باید مورد قبول وزارت بهداشت و درمان پزشکی باشد.
گرفتن مدرک ماساژ چگونه است ؟ معمولا بعد از شرکت در دوره های مخلف ماساژ می توانید مدرک ماساژ دریافت نمایید.برخی موسسات بدون آزمون پایانی و برخی دیگر نیز با آزمون مدرک ماساژ صادر می نمایند.اخذ مدرک ماساژ تضمینی بلد بودن ماساژ نیست و شما باید سعی کنید با تمرین زیاد و کسب تجربه و دانش به مدرک ماساژ خود اعتبار ببخشید و خود را به عنوان یک ماسور حرفه ای معرفی نمایید.در واقع شما برای شروع کار فقط به یک مدرک ماساژ معتبر دارید و بعد از آن مشتریان شما در هر بار ماساژ از شما نمی خواهند که به انها مدرک خودتان را ارائه نمایید.
مدرک بین المللی ماساژ چه کاربردی دارد ؟ مدرک بین المللی ماساژ نیز اکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است و خیلی از موسسات ماساژ تهران و شهرستانها بعد از پایان کلاس آموزشی به هنرجویان خود این گواهینامه را اهدا می نمایند.مشکلی که در این بین وجود دارد عدم تعریف درست از یک مدرک بین المللی ماساژ است و آیا در ایران کاربرد دارد یا خیر؟اگر بتوانید گواهینامه خود را از یک دانشگاه مورد اعتبار از نظر وزارت علوم و یا وزارت بهداشت کسب نمایید بسیار عالی است و اگر اینطور نیست قبل از آن حتما تحقیقات لازم را انجام دهید.کاربرد اصلی مدارک بین المللی ماساژ بالا بردن پرستیژ کاری ماسور است و اینکه می تواند برای مراکز ماساژ خصوصی و دارای مشتریان خصوصی مورد پسند باشند.هرچند نباید ناگفته نماند که این مدارک ماساژ بین المللی که در ایران اخذ می نمایید را برخی کشورهای خارجی قبول دارند و می تواند بر فعالیت کاری شما صحه بگذارد.برای گرفتن مدرک بین المللی ماساژ می تواند به موسسات ماساژ خارجی مراجعه نمایید و یا از آموزشگاه های ماساژی که در ایران فعالیت می کنند و نمایندگی معتبر دارند گواهینامه ماساژ دریافت نمایید.آموزش ماساژ مدرک بین المللی فنی و حرفه ای هم اکنون یکی دیگر از گزینه های علاقه مندان به آموزش ماساژ است.مدارک دریافتی از سازمان فنی و حرفه ای قابل ترجمه می باشد و می توانید در کشورهای عضو سازمان جهانی کار از آنها استفاده نمایید.
گرفتن مدرک ماساژوری چقدر زمان می برد؟ دوره های آموزش ماساژ در ایران بین 2 روز تا 7 روز زمان خواهد برد و برخی دیگر از موسسات کلاس های آموزشی ماساژ بر اساس ساعت کلاس ماساژ برگزار می نمایند.اگر برای شما مهم است که چقدر زمان ماساژ به طول خواهید انجامید حتما قبل از شروع کلاس اطلاعات لازم کسب نمایید. اگر می خواهید با مدرک ماساژ مجوز تاسیس سالن ماساژ دریافت نمایید تعداد ساعات اموزش باید مهم باشد و گرفتن مدرک ماساژوری باید از لحاظ ساعت مورد توجه باشد.مدارک ماساز فنی و حرفه ای و مدارک ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی بعد از قبولی در آزمون های پایان دوره صادر می شود که این مورد می تواند از یک هفته تا یک ماه زمانبر باشد.
مدارک و مورد نیاز شرایط گرفتن مدرک ماساژوری چیست ؟ برای گرفتن مدرک ماساژوری از سازمان فنی و حرفه ای مدارک زیر حتما مورد نیاز می باشد و البته اگر بخواهید مدرک بین المللی ماساژ بگیرید تصویر صفحه اول پاسپورت نیز داشته باشید.
کپی شناسنامه
کپی کارت ملی
عکس
اخرین مدرک تحصیلی چگونه بهترین مدرک ماساژ را دریافت نماییم یکی از معتبر در زمینه گرفتن گواهینامه ماساژ مدارک ماساژ فنی و حرفه ای است زیرا هم دارای ارزش ترجمه هستند و هم اینکه با آن می توانید یک مرکز ماساژ معتبر افتتاح نمایید.مدارک ماساژ فنی و حرفه ای دارای ساعات آموزش زیادی هستند و برای علاقه مندان مهاجرت از کشور مهم می باشد.وقتی شما مدرک ماسازی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت می نمایید می تواند اعتبار ان را از سازمان فنی و حرفه ای استعلام نمایید.

بدون نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شبکه های مجازی

تماس با ما

 آدرس : تهران - خ مطهری -  خ قائم مقام - کوچه دوم پ 15 واحد 5
شماره تماس ثابت : 02186026049
شماره همراه : 09355209779
تلگرام/ واتسآپ 09193006402