مدرک ماساژ,مدرک ماساژ فنی و حرفه ای,گواهینامه ماساژ

مدرک ماساژ؛ بررسی انواع و آموزش گرفتن بهترین گواهینامه ماساژ

مدرک ماساژ برای شروع فعالیت در حوزه ماساژ بسیار مهم است و حتما باید بعد از شرکت در دوره آموزش ماساژ نسبت به گرفتن گواهینامه ماساژ اقدام کنید.اگر علاقه مند به شروع شغل ماساژ باشید باید حتما مدرک معتبر ماساژ دریافت نمایید.تنوع و تعدد مدارک ماساژ باعث سردرگمی خیلی از دوستان و عاشقان یادگیری ماساژ شده است . برای حرفه ای شدن در ماساژ باید دوره آموزش ماساژ را بصورت تکمیلی بگذرانید و بعد از با قبولی در آزمون های مربوطه مدرک معتبر ماساژ دریافت نمایید.البته برخی کلاس های آموزشی نیز بدون آزمون ماساژ نیز به هنرجویان گواهینامه ماساژ می دهند.در این مقاله به بررسی انواع مدرک ماساژ می پردازیم.

اطلاعات گواهی ماساژ درمانی به منظور ورود به یک برنامه اقتصادی برای شروع شغل ماساژ درمانی الزامی می باشد. برنامه های آموزش ماساژ در دنیا عمدتا توسط کالج های پزشکی و ورزشی و یا توسط انواع موسسات خصوصی ارائه می شود.پس از اتمام برنامه های آموزشی ماساژ دیپلم یا گواهی حضور در دوره ماساژ خواهید داشت. اگر بخواهید با مدارک ماساژتان به کشور دیگری مهاجرت نمایید شاید از شما تست و آزمون های مرتبط گرفته شود و بعد از قبولی در ان شما مجوز کار در آن کشور خواهید گرفتید.در کلان شهرهای بزرگ نظیر تهران، مشهد و اصفهان دوره های آموزش ماساژ با مدرک معتبر ماساژ درمانی برگزار می شود.

آموزشگاه های ماساژدر ایران در حال حاضر سه نوع گواهینامه ماساژ صادر می نمایند:

*مدارک داخلی ماساژ آموزشگاه(کشوری)

این مدارک معمولا پس از پایان دوره های کوتاه مدت و به عنوان اینکه شما آن سبک ماساژ را فرا گرفته اید از طریق آموزشگاه های ماساژ مجاز صادر می گردد.این سرتیفیکیت ماساژ به زبان فارسی و با لوگو آموزشگاه و دارای شماره ثبت و امضای مدیریت و مربی می باشد.

*مدرک بین المللی ماساژ (صادر شده از یک کشور خارجی)

گواهینامه بین المللی ماساژ یا از طریق یک موسسه خارجی که در ایران شعبه دارند صادر می شوند و یا ماساژور در کشور دیگری دوره اموزش ماساژ را گرفته اند.این گواهینامه ماساژ کاملا به صورت زبان اصلی می باشد و معمولا دارای رجیستر کد یا بارکد اختصاصی می باشد.

*مدارک معتبر و قابل استعلام از ارگان های دولتی (مانند فنی و حرفه ای)

در روند صدور این نوع از گواهینامه های مهارتی ماساژ هیچ گونه دخالتی از جانب مدیر اموزشگاه یا موسس وجود ندارد و تمام امور به صورت سیستمی می باشد و قابل رهگیری و استعلام از سازمان مرجع صادر کننده می باشد.برای دریافت مدرک ماساژ فنی و حرفه ای حتما باید دز آزمون های پایان دوره که به صورت تئوری و عملی برگزار می شود شرکت نمایید و نمره قبولی را کسب نمایید.

مدرک ماساژ,مدرک ماساژ فنی و حرفه ای,گواهینامه ماساژ

مدرک ماساژ درمانی را چگونه باید اخذ کنیم؟

در حال حاضر در ایران هیچ گونه مدرک ماساژ درمانی یا به عبارتی  massage therapy صادر نمی شود و اسم سبک های ماساژ بر روی گواهینامه های ماساژ درج می گردد.همانطور که اطلاع دارید سبک های ماساژ با قابلیت درمانی یا ریلکسیشن دسته بندی می شوند و مشتریان شما با شناخت از این مورد پیش شما مراجعه می نمایند یعنی مشتریان ماساژ ریلکسیشن با روغن به ماساژور سبک شیاتسو مراجعه نمی کنند. مدرک ماساژ درمانی در سازمان فنی حرفه ای در حال حاضر وجود ندارد و شما باید شایستگی های فنی و حرفه ای که شامل ماساژهای تایلندی ، شیاتسو و رفلکسولوژی می شود.مدرک معتبر ماساژ درمانی باید مورد قبول وزارت بهداشت و درمان پزشکی باشد.

گرفتن مدرک ماساژ چگونه است ؟

مسلما بعد از پایان کلاس آموزشی و فرا گرفتن کامل مطالب مشکلی برای گرفتن مدرک ماساژ نخواهید داشت و معمولا بعد از شرکت در دوره های مخلف ماساژ می توانید مدرک ماساژ دریافت نمایید.برخی موسسات بدون آزمون پایانی و برخی دیگر نیز با آزمون مدرک ماساژ صادر می نمایند.اخذ مدرک ماساژ تضمینی بلد بودن ماساژ نیست و شما باید سعی کنید با تمرین زیاد و کسب تجربه و دانش به مدرک ماساژ خود اعتبار ببخشید و خود را به عنوان یک ماسور حرفه ای معرفی نمایید.در واقع شما برای شروع کار فقط به یک مدرک ماساژ معتبر دارید و بعد از آن مشتریان شما در هر بار ماساژ از شما نمی خواهند که به آنها مدرک خودتان را ارائه نمایید.

آموزش ماساژ و گرفتن مدرک بین المللی چه کاربردی دارد ؟

مدرک بین المللی ماساژ نیز اکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است و خیلی از موسسات ماساژ تهران و شهرستانها بعد از پایان کلاس آموزشی به هنرجویان خود این گواهینامه را اهدا می نمایند.مشکلی که در این بین وجود دارد عدم تعریف درست از یک مدرک بین المللی ماساژ است و آیا در ایران کاربرد دارد یا خیر؟ اگر بتوانید گواهینامه خود را از یک دانشگاه مورد اعتبار از نظر وزارت علوم و یا وزارت بهداشت کسب نمایید بسیار عالی است و اگر اینطور نیست قبل از آن حتما تحقیقات لازم را انجام دهید.کاربرد اصلی مدارک بین المللی ماساژ بالا بردن پرستیژ کاری ماسور است و اینکه می تواند برای مراکز ماساژ خصوصی و دارای مشتریان خصوصی مورد پسند باشند.هرچند نباید ناگفته نماند که این مدارک ماساژ بین المللی که در ایران اخذ می نمایید را برخی کشورهای خارجی قبول دارند و می تواند بر فعالیت کاری شما صحه بگذارد.برای گرفتن مدرک بین المللی ماساژ می تواند به موسسات ماساژ خارجی مراجعه نمایید و یا از آموزشگاه های ماساژی که در ایران فعالیت می کنند و نمایندگی معتبر دارند گواهینامه ماساژ دریافت نمایید.آموزش ماساژ مدرک بین المللی فنی و حرفه ای هم اکنون یکی دیگر از گزینه های علاقه مندان به آموزش ماساژ است.مدارک دریافتی از سازمان فنی و حرفه ای قابل ترجمه می باشد و می توانید در کشورهای عضو سازمان جهانی کار از آنها استفاده نمایید.

گرفتن مدرک ماساژ چقدر زمان می برد؟

دوره های آموزش ماساژ در ایران بین 2 روز تا 7 روز یا کمی بیشتر زمان خواهد برد و برخی دیگر از موسسات کلاس های آموزشی ماساژ بر اساس ساعت کلاس ماساژ برگزار می نمایند.اگر برای شما مهم است که چقدر زمان ماساژ به طول خواهید انجامید حتما قبل از شروع کلاس اطلاعات لازم کسب نمایید که چه مقدار روی گواهینامه ماساژ ساعت درج می شود. اگر می خواهید با مدرک ماساژ مجوز تاسیس سالن ماساژ دریافت نمایید تعداد ساعات اموزش باید مهم باشد و گرفتن مدرک ماساژوری باید از لحاظ ساعت مورد توجه باشد.مدارک ماساژ فنی و حرفه ای و مدرک ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی بعد از قبولی در آزمون های پایان دوره صادر می شود که این مورد می تواند از یک هفته تا یک ماه زمانبر باشد.

مدارک و مورد نیاز شرایط گرفتن مدرک ماساژوری چیست ؟

برای گرفتن مدرک ماساژوری از سازمان فنی و حرفه ای مدارک زیر حتما مورد نیاز می باشد و البته اگر بخواهید مدرک بین المللی ماساژ بگیرید تصویر صفحه اول پاسپورت نیز داشته باشید.

 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • عکس
 • اخرین مدرک تحصیلی

آموزش ماساژ با گرفتن مدرک فنی حرفه ای ماساژ بهترین گزینه است

یکی از معتبرترین مراکز برای دریافت و گرفتن گواهینامه ماساژ مدارک ماساژ، فنی و حرفه ای است زیرا هم دارای ارزش ترجمه هستند و هم اینکه با آن می توانید یک مرکز ماساژ معتبر افتتاح نمایید.مدارک ماساژ فنی و حرفه ای دارای ساعات آموزش زیادی هستند و برای علاقه مندان مهاجرت از کشور مهم می باشد.وقتی شما مدرک ماساژی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت می نمایید می تواند اعتبار ان را از سازمان فنی و حرفه ای استعلام نمایید.

مدرک ماساژ

برای چه سبک هایی مدرک ماساژ فنی و حرفه ای صادر می شود؟

همانطور که می دانید سبک های ماساژ زیادی وجود دارد اما در سازمان فنی و حرفه ای فقط برای 11 حرفه گواهینامه ماساژ صادر می شود.که لیست آن مطابق عناوین زیر می باشد.

 1. ماساژ کاربر
 2. ماساژ سوئدی
 3. ماساژ تایلندی
 4. ماساژ شیاتسو
 5. ماساژ ایرانی
 6. ماساژ دیپ تیشو
 7. ماساژ آروماتراپی
 8. ماساژ شمع
 9. ماساژ کمپرس گیاهی
 10. ماساژ رفلکسولوژی
 11. ماساژ سنگ

مدرک فنی و حرفه ای ماساژ چگونه استعلام می شود؟

بسیار آسان می توانید مدرک فنی و حرفه ای را با QR Code  روی گواهینامه استعلام کنید و یا به پورتال فنی و حرفه ای بروید و با وارد کردن اطلاعات فرد مشخصات گواهینامه ماساژ ماسور را بررسی کنید.

مدرک ماساژ برای مهاجرت کدام را پیشنهاد می دهید؟

با توجه به توضیحات فوق برای اینکه بدانید چه مدرک ماساژی برای مهاجرت مفید است می توانید به عواملی مانند میزان ساعات مدرک،قابلیت ترجمه رسمی با مهر دادگستری و همچنین تایید توسط کشور مورد نظر توجه نمایید که در این بین با توجه به توضیحات فوق گواهینامه ماساژ فنی و حرفه ای می تواند بهترین گزینه باشد.

منبع :

https://www.udemy.com/topic/massage

این عناوین را هم بخوانید