آموزش ماساژ پا گام به گام
مطلب ویژه

در این مقاله سعی داریم تکنیک‌هایی را که بتوانید ماساژ پای تان را خودتان انجام دهید، به شما آموزش دهیم. ابتدا مطمئن شوید روی پایتان تاول و یا زگیل نباشد و یا به علت دیابت و یا نقرس دچار تورم نشده باشد. چون در این صورت بهتر است ماساژ انجام داده نشود. قدم به قدم با ما پیش بروید تا خستگی یک روز پر تنش را پشت سر بگذارید!

چطور ماساژ پایتان را خودتان انجام دهید! در این مقاله سعی داریم با آموزش ماساژ پا توسط خودتان به صورت تصویری و با ارائه تکنیک‌های آن به صورت گام به گام، به آرامش تان کمک کنیم. بعد از یک روز کاری پرتنش و استرس هیچ چیز بهتر از یک ماساژ پا نیست!
 
آنچه قبل از آموزش ماساژ پا لازم است بدانید
می‌توانید از لوسیون، روغن نارگیل، لانولین و یا دیگر کرم‌هایی که به طور ویژه برای سلامت پاها درست شده‌اند، استفاده کنید.
ماساژ پا، جریان خونی که به پاها وارد می‌شود را افزایش داده و به آرامش فرد کمک شایانی می‌کند. قسمت‌هایی از پایتان که درد می‌کند یا به هر دلیل احساس ناخوشی در آن نقطه دارید، پس از ماساژ بهبود پیدا می‌کند.
مقاله آموزش ماساژ پا برای چه کسانی مفید نیست؟
بهتر است قبل از شروع ماساژ پایتان یا پای فرد دیگر که مبتلا به دیابت یا نقرس هستند، مطمئن شوید که پزشک فرد با ماساژ پا موافقت کند. اگر روی پاها، زگیل و یا تاول می‌بینید بهتر است ماساژ پا را انجام ندهید. مراحل گام به گام آموزش ماساژ پا
1. شروع کنید
روی یک صندلی راحت بنشینید و پایتان را روی زانوی مخالف لم دهید. طوری که با هر دو دستتان به راحتی بتوانید کف پا را لمس کنید.
  2. ماساژ ابتدایی
پایتان را با هر دو دست بگیرید، شست دستتان را روی کف پا فشار دهید و از پاشنه پا به سمت شست پاها حرکت دهید. می‌توانید به صورت پیوسته دستتان را روی کف پا حرکت دهید و یا نقطه به نقطه در همان خط وسط پا فشار دهید و جلو بروید، به اصطلاح با شست دستتان روی کف پا قدم بزنید!   پیشنهاد ویژه: انواع آموزش ماساژ؛ چه ماساژی برای شما مناسب است؟
3. شست پاها
قسمت گوشتی شست هر پایتان را مالش دهید و برای 30 ثانیه فشار دهید. بین انگشت شست پا و انگشت دوم، دستتان را قلاب کنید و شست را بالا بکشید. بافت بین انگشتان پا و به ویژه بین دو شستتان را نیشگون بگیرید!   4. پنجه، قوس و پاشنه پا
از هر دو دستتان استفاده کنید و پنچه پا را با فشارهای طولانی ماساژ دهید. می‌توانید با شست دستتان حرکات دایره‌واری به شکل حلقه روی کف پایتان وارد کنید. همین حرکات را روی قوس و پاشنه پا هم انجام دهید. همین طور که دارید از شست دستتان برای ماساژ کف پا استفاده می‌کنید، بقیه انگشتان دستتان را به بالای انگشتان پا برسانید و به آرامی آن‌ها را مالش دهید.   5. مچ پا
پایتان را چندین مرتبه خم و راست کنید و بچرخانید تا حسابی نرم شود. با کف دستتان جلو عقب مچ را مالش دهید. حالا از سمت شست پایتان به سمت مچ پا فشار دهید و بالا بیایید. ماساژ تان را با مالش دادن مچ پا به سمت زانو و اعمال فشار کم به ساق پاها تمام کنید.   حتما بخوانید: پنج مزیت آموزش دوره ماساژ فنی و حرفه ای که نمی دانید آیا ماساژ پا در بهبود کمردرد هم مفید است؟ جالب است! ولی یک تحقیق علمی نشان داد که ماساژ پا می‌تواند در بهبود کمردرد نقش داشته باشد. پس برای بهبود کمردرد تان، دو تکنیک زیر را به کار بگیرید.
1. روی نقاط فشار در قوس پاهایتان متمرکز شوید. می‌توانید از چند قطره روغن یا لوسیون برای بهبود ماساژ این نقطه بهره بگیرید.
2. از پاشنه پا به سمت شست پاها حرکت کنید و با شست دستتان فشار اعمال کنید. لطفا نظرات و سوالات خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید

بدون نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شبکه های مجازی

تماس با ما

 آدرس : تهران - خ مطهری -  خ قائم مقام - کوچه دوم پ 15 واحد 5
شماره تماس ثابت : 02186026049
شماره همراه : 09355209779
تلگرام/ واتسآپ 09193006402