آموزش ماساژ دست در7مرحله به همراه عکس

آموزش ماساژ دست در7مرحله به همراه عکس

کسانی که بیشتر کارشان در طول روز را با دست‌هایشان انجام می‌دهند، در پایان روز درد و خستگی بیشتری در دست و بازوهایشان احساس می‌کنند. ماساژ دست یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید خودتان و عزیزانتان را در پایان روز به آرامش برسانید. در مقاله پیش رو آموزش ماساژ دست را به شکل کامل برایتان آماده کرده‌ایم.


آموزش ماساژ دست

کسانی که بیشتر کارشان در طول روز را با دست‌هایشان انجام می‌دهند، در پایان روز درد و خستگی بیشتری در دست و بازوهایشان احساس می‌کنند. در مقاله پیش رو آموزش ماساژ دست را به شکل کامل برایتان آماده کرده‌ایم. این مقاله دو قسمت دارد که به صورت آموزش ماساژ دست توسط خودتان و آموزش ماساژ دست افراد دیگر در ادامه خواهید خواند.
آموزش ماساژ دست توسط خودتان

ابتدا دستتان را بشویید و خشک کنید. بهتر است از لوسیون استفاده کنید و آن را در کف دست پخش کنید.
انگشتان دستتان را خم کنید و دستتان را مشت کنید و دستتان را از سمت مچ به سمت پایین حرکت دهید و به سمت بالا و پایین بیاورید.
نوک انگشتانتان را با فشاری که درد تان نیاید، نیشگون بگیرید و 2-3 ثانیه نگه دارید.
بار دیگر این حرکات را انجام دهید ولی این مرتبه انگشتانتان را به اطراف بفشارید.
حالا کف یک دست را در دست دیگر تان بگیرید و با شست دستتان فشارهای محکم ولی کوتاه مدتی را روی کف دست اعمال کنید. از وسط دست شروع کنید و به سمت دو طرف دست حرکتتان را ادامه دهید. ابتدا با فشار آرامی شروع کنید و سپس افزایش دهید.
حالا دو طرف یک انگشت را از نزدیکی کف دست بگیرید و به سمت بالا شروع به نیشگون گرفتن کنید. به قسمت‌هایی که استخوان دارند توجه بیشتری کنید و آن قسمت‌ها را بیشتر ماساژ دهید. این حرکت را دو مرتبه انجام دهید.
در حین ماساژ سعی کنید چشم‌هایتان را ببندید و نفس عمیق بکشید. حین ماساژ نقاطی از دستتان که فشار و تنش بیشتری در آن قسمت احساس می‌کنید را شناسایی کنید. این‌ها نقاطی هستند که باید با دقت و توجه بیشتری ماساژ دهید.

آموزش ماساژ دست افراد دیگر

1.بهتر است از یک کرم anti-aging استفاده کنید و آن را در سراسر کف دست‌ها و بازوها با یک حرکت طولانی پخش کنید.

2. دست مریض را روی کف دست چپتان بگذارید . با استفاده از انگشتان دست راستتان و همچنین کف دست، تمام دست و ساعد فرد را ماساژ دهید. حالا دست وی را بازگردانید و پشت دستش را نیز با فشار مناسب ماساژ دهید.

پیشنهادویژه: انواع سبک های ماساژ درمانی و بهترین سبک آموزش ماساژ!!!

3.کف دست فرد را در دست بگیرید و با شست دست‌هایتان حرکات دایره‌واری روی کف دست وی اجرا کنید. از وسط شروع کنید و به سمت هر دو طرف دست این حرکات را امتداد دهید.

4.حالا دست را برگردانید. با استفاده از انگشت شست و نوک دیگر انگشتان این مرحله را بایستی انجام دهید. دو انگشت را به صورت همزمان بگیرید و از ناخن انگشت‌ها به سمت کف دست شروع به مالش کنید.

5.همواره سعی کنید جهت ماساژ تان به سمت قلب باشد. ماساژ تان را با انجام حرکات فشاری با استفاده از دو انگشت شستتان ادامه دهید.

6.انگشتان را جدا کنید. با احتیاط انگشت‌ها را بچرخانید.

7.دست فرد را به طور کامل در دست بگیرید. با احتیاط مچ دست را از چپ به راست و از راست به چپ حرکت دهید.

دوستانی که ماساژ دست را تجربه کردید لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

این عناوین را هم بخوانید