درمان پروستات در طب سنتی

درمان پروستات در طب سنتی

پروستات بیماری است قابل درمان در آقایان، این بیماری با طب سنتی و درمان گیاهی امکان پذیر می باشد. پروستات در افراد از 50 به بعد شروع می شود و بعضی افراد در 70 سالگی دچار این بیماری می شوند. این بیماری باعث می شود که شروع ادرار کردن برای افراد سخت شود.پروستات، غده ای است کوچک که در زیر مثانه قرار دارد و مایع شیری رنگ را تولید می کند

که بخشی از مایع منی را محسوب می شود و در تحرک و باروری اسپرم ها کمک کننده می باشد. اما جدا از این نقش پروستات با انقباضات خود در کنترل جریان ادرار نیز موثر بوده و باعث تنظیم و آهسته شدن جریان خروجی ادرار می شود.
طب سنتی پروستات
کسانی که دچار بیماری و بزرگی پروستات می شوند، در جریان هستند که علائم بسیار آزاردهنده ای را دارد، در بعضی مواقع درمان های موجود نیز پاسخ دهنده نیست.
همان طور بیان کردیم بیماری بزرگی پروستات مساله ای کاملا طبیعی است که در بسیاری از آقایان اتفاق می افتد، اما روش هایی وجود دارد که می تواند از این مشکل جلوگیری کرده یا آن را به تعویق اندازد.
تحقیقات نشان دهنده این موضوع است که بعضی از گیاهان دارویی می تواند به درمان بزرگی پروستات کمک بزرگی را کند. در این بیماری مصرف سبزی، میوه به این دلیل که خواص آنتی اکسیدانی دارد بسیار توصیه می شود.
البته ناگفته نماند که هویج و شلغم و کلم و . . . هم خواص آنتی اکسیدان دارند و این ها هم می توانند گزینه ی مناسبی باشند تا با مصرف کردنشان دچار بزرگی پروستات نشویم.
اگر بتوانیم از ویتامین ها مصرف کنیم، ویتامین هایی مانند: آجیل، تخمه آفتابگردان، بادام و جوانه گندم به درمان بهتر و زودتر بیماری خود کمک بزرگی کرده ایم.
جالب است بدانید که اگر به اندازه کافی از مواد معدنی مخصوصصا روی و سلنیوم استفاده کنیم به سلامت پروستات بسیار کمک می کند.
غذاهایی که این مواد معدنی را در خود دارند مانند: ماهی و غذاهای دریایی می باشند. سیاه دانه، گندم و میوه آلو نیز در درمان بزرگی خوش خیم پروستات بسیار کمک کننده می باشد.
می توانید روزانه سه بار گزنه را دم کنید و یا از عرق گزنه استفاده کنید و در درمان تورم و التهاب پروستات به خود کمک کنید.
در طب سنتی پروستات آمده است که شما می توانید روزانه می توانید سه وعده و هر وعده یک قاشق مرباخوری پود رکتان را مصرف کنید زیرا نقش مهمی در کوچک شدن پروستات دارد و همچنین می توانید از روغن کتان هم استفاده کنید.
طب سنتی پروستات با جز برزیلی هم امکان پذیر می باشد:
در میان همه نوع آجیل، جوز برزیلیکه مخوص منطقه ی آمریکا جنوبی نیز می باشد، سلنیوم معدنی زیادی را در خود دارد و در سلامت پروستات بسیار کمک کننده می باشد. در واقع این آجیل ده برابر بیشتر از نوع دارویی آن حاوی سلنیوم است. بر اساس نتایج مطالعاتی که در این زمینه داشته اند، مصرف سلنیوم در کاهش و پیشگیری خطر ابتلا به سرطان پروستات مؤثر می باشد
کلم بروکلی در "طب سنتی پرستات" نقش دارد:
در کلم بروکلی منبع غنی از مواد معدنی وجود دارد، کلم یک موادی در خود دارد که خاصیت ضد سرطانی دارد. ایندول ماده ای غنی شده در کلم بروکلی است که باعث می شود سلول های سرطان پروستات رشد نکنند.
طب سنتی پروستات
طب سنتی پروستات شاید از درمان پروستات به روش داروهای شیمیایی تاثیر گذارتر باشد.

این عناوین را هم بخوانید