آموزش ماساژ لاغری و کاهش وزن

آموزش ماساژ لاغری و کاهش وزن

ماساژ تراپی فواید بسیاری برای ریلکسیشن و بهبود کارکرد ارگان‌های بدن دارد.در رابطه با آموزش ماساژ لاغری؛ در واقع ماساژ تراپی خاصی برای کاهش وزن طراحی نگردیده است. ولی ماساژ می تواند در کاهش چند کیلو اضافه وزن و یا کاهش سایز به صورت غیر مستقیم کمک کند. نقش ماساژ می‌تواند به صورت مکمل و در کنار سایر روش‌های کاهش وزن همچون کاهش کالری دریافتی و تمرینات ورزشی باشد.

در مقاله آموزش ماساژ لاغری فواید ماساژ تراپی برای کاهش وزن و متد انجام آن را برایتان فهرست کرده‎ایم.
فواید آموزش ماساژ لاغری
 یک دوره تمرین مرتب، باعث میشود سلولیت بدن تان رفع شود. چگونه؟ با شکستن چربی های اضافه! که با این کار بدنتان فرم بهتری می گیرد و خوش استیل تر به نظر می رسید.
 اگر شکم شلی دارید و یا در هر قسمت از بدنتان پوست شل و آویزان دارید؛ یک ماساژ خوب که جز برنامه همیشگی تان باشد، میتواند پوست را محکم کند.
 خیلی از افرادی که برای کاهش وزن و یا بهتر شدن فرم بدن ورزش می‌کنند، ورزش را به علت خستگی و درد عضلانی ناشی از ورزش و تمرین سنگین رها می‌کنند.ماساژ به دوره های تمرینی تان کمک می کند؛ عضله هایی که سفت شده اند را ریلکس می‌کند و درد ناشی از آسیب های عضلانی را کم می‌کند.بنابراین شما می‌توانید به برنامه روزانه ورزشی تان برسید.
ماساژ چگونه به کاهش وزن کمک میکند؟
1. با افزایش جریان خون: حرکات ماساژ به گونه ای است که جریان خون و مایع لنفی را بهبود می بخشد. این مایع به بدن تان انرژی می‌دهد و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. هم چنین ماساژ به خروج و تخلیه لنف اضافه ای که در بافت وجود دارد، کمک می‌کند.
2. تکرار دوره ای و منظم ماساژ باعث می شود بافت چربی که زیر پوست وجود دارد، کوچک و کوچکتر شود و در نتیجه به کاهش وزن کمک می‌کند.
3. از طریق بهبود هضم غذا: ماساژ شکم می‌تواند سیستم هضم و جذب غذا را تقویت کند و یبوست را از بین ببرد.هر گونه انسداد و یا عدم هضم غذا باعث میشود که احساس نفخ و متورم شدن داشته باشید. که ماساژ مناسب شکم باعث میشود که همچون انسدادی از بین برود و شما احساس سبک تر بودن کنید و ظاهرتان نیز لاغرتر به نظر بیاید.ضمن اینکه ماساژ شکم، چربی های شکمی را از بین می‌برد و شکم را خوش فرم تر میکند.
آموزش ماساژ لاغری – معرفی انواع ماساژ تراپی برای کاهش وزن
نکته مهم اولیه این است که برای تمام کسانی که قصد کاهش وزن دارند، ماساژ بایستی جز برنامه روتین شان باشد.
 ماساژ برای تخلیه لنفاوی
یک ماساژ آرام برای بهبود جریان لنفی و افزایش تخلیه لنف اضافی. این ماساژ به خوبی بر روی پاها و دست ها قابل انجام است.
 ماساژ برای کاهش سلولیت
این ماساژ غالبا بر روی پاها و ران ها تاکید دارد. این ماساژ با حرکات های شدید و سنگین تری اعمال میشود. از آنجایی که حرکات های این ماساژ سنگین هستند، پس انتظار می‌رود بعد از چند هفته تغییرات را در خودتان ببینید. این نوع ماساژ خیلی سریع عمل میکند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که تغییرات مثبتی که برای حذف سلولیت صورت می‌گیرد، بعد از 6 ماه به همان حالت اول باز می‌گردد. پس بهتر است برای نگهداری وضعیت مطلوب ماساژ را جز برنامه روزانه‌تان داشته باشید.
اگر فکر میکنید که می توانید تنها با ماساژ دادن رژیم خود را به پیش ببرید، سخت در اشتباهید. همراه کردن رژیم غذایی،تمرین ورزشی روتین و ماساژ بهترین نتیجه را به همراه دارد. چرا که کاهش وزن واقعی با کم کردن کالری دریافتی می‌باشد.
نکته مهم در آموزش ماساژ لاغری
افرادی که از سرطان رنج میبرند، به تازگی عمل جراحی داشته اند و یا مبتلایان به روماتیسم بایستی پیش از ماساژ تراپی حتما با پزشک شان مشورت کنند.

این عناوین را هم بخوانید