شغل ماساژ را چرا باید یاد بگیریم

شغل ماساژ را چرا باید یاد بگیریم

آیا شما فکر میکنید که به شغل ماساژ علاقه مند هستید و برای یادگیری ماساژ در ذهن خود زمانی را تعیین کرده اید که روزی در یکی از کلاسهای ماساژ شرکت نمایید و مدرک معتبر ماساژ بگیرید؟می توانید این مقاله درباره شغل ماساژ را به صورت کامل مطالعه کنید. سعی کردیم نکاتی را در مورد شرایط یادگیری شغل ماساژ برای شما بیان کنیم.سابقه ماساژ به زمان های بسیار قدیم برمی‌گردد ایرانیان در ماساژ از قدیم‌الایام پیشرو بودند و ابوعلی سینا یکی از دانشمندان مهم در این عرصه بود.افراد از یادگیری ماساژ اهداف زیادی را دنبال می کند برخی با هدف کسب درآمد و برخی برای ارائه خدمات ماساژ به اعضای خانواده یا دوستان خود نسبت به یادگیری ماساژ اقدام می‌کنند.در این جا سعی کردیم برای شما نکاتی را بیاوریم که نشان میدهند یادگیری شغل ماساژ برای هر فرد می تواند مفید می باشد.
شغل ماساژ را با چه هدفی یاد می گیرند؟

بسیاری از افراد با هدف کسب درآمد و یا شغل دوم نسبت به یادگیری آموزش ماساژ اقدام میکنند در واقع ماساژ مجموعه ای از حرکات منظم و ریتمیک است که برای یک هدف خاص بر روی بدن اجرا می‌شود و کسب درآمد از ماساژ به اجرای درست این تعریف از ماساژ توسط ماساژور برمی گردد.ماساژ می تواند چندین برابر یک شغل عادی برای شما درآمد داشته باشد به شرطی که بتوانید تکنیک های ماساژ را به صورت اصولی اجرا نمایید و رضایت مشتری را جلب نمایید.برای انتخاب شغل ماساژ دو راه پیش رو دارید یا ماساژ را در سطح حرفه ای یاد بگیرید که این خود نیازمند "تجربه" و "علم" است و یا اینکه فقط با اهداف ریلکسی به صورت ساده ان را بیاموزید که سختی های های اولی را ندارد هر چند که این سختی ها برای مشتاقان یادگیری بسیار راحت و شیرین خواهد بود. از دیگر علل که ماساژ برای درمان و یا ریلکسیشن بیشتر از علوم نوین و طب پزشکی حاضر مورد استفاده قرار می گیرد عدم دخالت مواد شیمیایی و یا تهاجمی بودن این روش درمان است ماساژ با روغن های مناسب می تواند به رفع گرفتگی و سایر مشکلات پوستی و عضلانی کمک شایانی نماید.ماساژور می تواند با تمرین زیاد به درآمد بالا برسد.
شغل ماساژ رو به رشد است

امروزه بسیاری از افراد به دنبال جایگزینی طب های مکمل قدیمی به جای طب های نوین درمان هستند برای مثال خیلی از افراد قبل از مراجعه به پزشک عمومی به یک متخصص طب سنتی مراجعه می‌کند و یا افراد برای درمان امراض و بیماری های خود در منزل ابتدا داروهای گیاهی را مصرف می‌کنند تا مواد شیمیایی را وارد بدن خود نکنند.هر روزی که می گذرد فواید ماساژ برای همهی مردم بیشتر نمایان می شود.ماسورهای خوب سریع برجسته و بولد می شوند و درامد ماساژ خود را افزایش می دهند.گاها دیده شده است که ماساژ در پایین ترین نقاط شهر با قیمت های بالای شهر ارائه می شود که این نشان از اثر بخشی کار دست ماسور دارد.

پیشنهاد ویژه: ماساژ درمانی دقیقا چیست؟؟؟

شغل ماساژ,درآمد ماساژ,شغل ماساژوری,
هزینه آموزش شغل ماساژ چقدر است؟

برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر یادگیری و آموزش ماساژ نیاز به صرف هزینه زیاد ندارد و همچنین تهیه ابزار و ملزومات ان با کمترین مبلغ قابل تهیه است.جالب است بدانید هزینه آموزش ماساژ نسبت به بسیاری از کشورها دارای مبالغ بسیار پایینی می باشد.در حال حاضر شما با صرف دو میلیون تومان می توانید هزینه ماساژ نسبت به یادگیری شغل ماساژ اقدام نمایید و با پیدا کردن 20 مشتری حداقل پولی که در این راه سرمایه گذاری کردید را به دست بیاورید.شما کدام شغل را سراغ دارید با صرف این هزینه کم و تعداد مشتری بتواند این چنین پر سود باشد؟
شغل ماساژ زمانش دست خود ماسور است

ماساژ یک شغل بسیار عالی از لحاظ و نیمه وقت بودن برای افراد جویای کار است شما می توانید شغل ماساژ را به صورت نیمه وقت با روزی یک ساعت کار شروع نمایید و سپس آن را به شغل اول خود تبدیل نمایید.معمولا ماساژ به صورت پاره وقت در مکان هایی نظیر استخرها ، هتلها ، سالن های زیبایی و مراکز تفریحی اجرا می شود شما می توانید با مدیریت زمان خود در تایم خالی در محل کار حاضر شوید و نسبت به کسب درآمد از ماساژ دادن اقدام کند.

حتما بخوانید: تاریخچه ماساژ از کجا شروع شد؟
شغل ماساژ,درآمد ماساژ,شغل ماساژوری,شغل ماساژ بسیار مناسب برای مهاجرت است

اگر قصد مهاجرت از کشور را دارید می توانید در انور مرزها روی یک شغل پردرامد از ماساژ حساب کنید.کافیست سرچ کوتاهی در سایت های خارجی برای درآمد شغل ماساژ بزنید تا متوجه اهمیت این شغل بشوید.هزینه یادگیری ماساژ در ایران بسیار ارزانتر از خارج از کشور است و همچنین مدارک ماساژ نظیر سازمان فنی و حرفه ای بسیار معتبر برای کار در اروپا و امریکا می باشد.

شناخت ماساژ درمانی و اقدامات مورد نیاز

درباره شغل ماساژ درمانی باید بدانید که یک ماسور با استفاده از دست ، انگشتان دست ، ساعد ، آرنج و بعضی اوقات پا با لمس بافت های بدن و ماهیچه های مراجعان به درمان آسیب های آنها کمک می کند. با لمس درد را تسکین می دهد ، به توانبخشی آسیب ها ، بهبود گردش خون ، تسکین استرس ، افزایش آرامش و کمک به سلامتی عمومی مراجعان کمک می کنند.قبل از شروع به ماساژ ابتدا با صحبت کردن با مشتری اطلاعاتی را در مورد ، سابقه پزشکی ، شناخت آسیب ها و نواحی دردناک یا تنش بدن فرد مراجعه کننده را بدست آورید.یک ماسور ممکن است هنگام درمان مشتری از لوسیون و روغن و میز یا صندلی ماساژ استفاده کنند. طول درمان ماساژ می تواند به اندازه 5-10 دقیقه کوتاه باشد یا بیش از یک ساعت طول بکشد. معمولاً نوع ماساژ که فرد دریافت می کند به نیاز و وضعیت جسمی مشتری بستگی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است از تکنیک خاصی برای مراجعان مسن استفاده شود که آنها را برای ورزشکاران استفاده نمی کنند. یا برخی از اشکال ماساژ فقط به یک نوع مشتری داده می شود. به عنوان مثال ، ماساژ قبل از تولد به زنان باردار داده می شود. متخصصان ماساژ می توانند از انواع مختلف ماساژ مانند : ماساژ سوئدی ، ماساژ با بافت عمیق و ماساژ ورزشی فقط تعداد معدودی از روشهای ماساژ درمانی است.

شرایط کاری ماساژ درمانی چیست

شرایط کاری یک ماسور در انجام ماساژ درمانی به شدت به مکان و آنچه مشتری می خواهد بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک ماساژ به منظور کمک به توانبخشی مشتری با یک آسیب ممکن است در یک محیط روشن با چند مشتری دیگر که در همان اتاق معالجه می کنند انجام شود. اما در هنگام انجام ماساژ برای کمک به آرامش مشتری ، شرایط کاری ماساژ درمانی به طور کلی در تنظیمات کم نور کار می کنند و از شمع ، بخور دادن و موسیقی آرامش بخش استفاده می کنند.

چگونه می توان از عوارض ناشی از ماساژ درمانی جلوگیری کرد

از آنجا که ماساژ از نظر جسمی بسیار طاقت فرسا است ، در صورت عدم استفاده از تکنیک های مناسب ، معایب شغل ماساژ را خواهید دید . مشکلات حرکتی تکراری و خستگی از ایستادن برای دوره های طولانی متداول است.درمانگران می توانند با استفاده از مکانیک خوب بدن ، فاصله مناسب جلسات ، ورزش و در بسیاری موارد دریافت ماساژ به طور مرتب ، این خطرات را محدود کنند.بسیاری از متخصصین ماساژ درمانی نیمه وقت کار می کنند.از آنجا که درمانگران در بیشتر موارد با قرار ملاقات کار می کنند ، برنامه آنها و تعداد ساعات کار هر هفته به طور قابل توجهی متفاوت است. علاوه بر دادن ماساژ ، متخصصان درمانی خصوصاً افرادی که خود اشتغالی دارند ، ممکن است وقت خود را صرف ضبط یادداشت های مشتری ، بازاریابی ، رزرو مشتری ، شستشوی ملافه ها و انجام سایر کارهای عمومی تجاری کنند.

آیا شغل ماساژ درآمدی دارد

به عنوان یک ماسور احتمالا درامد شغل ماساژوری برای شما مهم خواهد بود ، باید در نظر داشته باشید که فرصت های خوبی برای کسب درآمد خواهید داشت اما این مربوط به تجربه و محل کار شما و توانایی شما در جذب مشتری بستگی دارد. ایجاد یک لیست منظم از مشتریان می تواند درآمد پایداری را فراهم کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که درآمد بیشتری کسب کنید ، درامد واقعی ممکن است بر اساس تخصص در این زمینه ، مکان ، سالها تجربه و عوامل دیگر متفاوت باشد.

توصیه پایانی

اگر روابط عمومی خوبی دارید می توانید یک ماساژور خوب باشید در واقع ارتباط با افراد و هنر گوش دادن به صحبت کردن می تواند به شما در جذب مشتری در حرفه ی ماساژ کمک شایانی نماید و این مهم در مواردی که شما مشتری خصوصی دارید و در منزل به کار مثل مشغول هستید نمود بیشتری پیدا می‌کند.همین امروز برای یادگیری این شغل شفابخش اقدام کنید.

احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که وقتی برای اولین در خیابان ها و یا سایت های اینترنتی تبلیغات مربوط به ارائه خدمات ماساژ را مشاهده نموده اید.مطمئنا سوال پیش خواهد آمد که به راستی در یک جلسه ماساژ 20 دقیقه ای تا ۲ ساعت چه اتفاقی رخ می دهد همچین مبالغی دریافت می شود و ماسور چه کاری را انجام میدهد که درآمد بالایی دارد.شاید کمی حس کنکاویتان تحریک شود و بخواهید بدانید درآمد شغل ماساژ چقدر است.با ما همراه باشید.ماساژ در دنیای امروز یکی از مشاغل بسیار پردرآمد می باشد و سالیانه افراد بسیاری در دوره های آموزشی ماساژ شرکت می نماید و پس از کسب مدارک معتبر ماساژ وارد بازار کار می شوند.اما نکته مهم موفقیت در شغل ماساژ است و اینکه شما بتوانید درآمد خود را روز به روز بالاتر ببرید.ساده به شما می گویم درامد عالی در ماساژ نیاز به فرمول خاصی ندارد و شما فقط باید رضایت مشتری را جلب نمایید.همین.


هزینه آموزش ماساژ و درآمد شغل ماساژ

هزینه آموزش ماساژ در کشور بسیار متغیر می باشد هزینه آموزش و پرورش در حال حاضر از ۱۰۰ هزار تومان تا چندین میلیون تومان متغیر می باشد اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که دوره های ارزان قیمت نمی‌توانند برای شما درآمد بالای چندین میلیون تومان در ماه به همراه داشته باشند.دلیل نیز بسیار مشخص است . افراد تازه کار که اشتباهی به کار ماساژ وارد می شوند و نمی توانند خدمات ماساژ دهند گاها اقدام به آموزش ماساژ می نمایند و دیگر تا آخر قصه مشخص است.کلاس های چند هفته ای بسیار مناسب تر از کلاس های یک تا دو روزه است هر چند افرادی که تایم کمی برای یادگیری ماساژ دارند به شرط تمرین و داشتن مدرس عالی می توانند دوره های آموزش ماساژ را فشرده بگذرانند. هزینه یادگیری ماساژ معمولاً بین ۸۰۰ تا یک میلیون پانصد هزار تومان طبق مصوبه سال ۱۳۹۷ سازمان فنی و حرفه ای می باشد در دوره های ۵۰ تا ۲۰۰ ساعت در موسسات آموزشگاه آزاد زیر نظر فنی و حرفه ای برگزار می شود.


هزینه صدور مدرک ماساژ چقدر است؟

سازمان فنی و حرفه ای کل کشور در حال حاضر متولی اصلی برگزاری دوره های آموزشی ماساژ می باشد و کلاس های آموزشی ماساژ با قیمت مناسب برای هنرجویان برگزار می نماید.می توانید با خیال راحت در کلاس های آموزشگاه های آزاد ماساژ سراسر کشور شرکت نمایید و با کمترین هزینه مدرک ماساژ را دریافت نمایید.اگر می خواهید در شغل ماساژ به موفقیت برسید و درآمد کسب کنید بهتر است دریک دوره کامل ماساژ شرکت نمایید و گواهینامه استاندارد کاربر ماساژ را دریافت کنید .شما با دریافت گواهینامه کاربر ماساژ می توانید نسبت به تاسیس خانه ماساژ یا مرکز ماساژ اقدام نمایید همچنین این گواهینامه مورد تأیید کشورهای اتحادیه جهانی کار می باشد.


هزینه ابزار و وسایل ماساژ چقدر است؟

برای اجرای تکنیکهای ماساژ نیاز زیادی به وسایل و ابزار ماساژ ندارید. هزینه تهیه و تدارک ابزار ماساژ معمولاً بسیار کم است و شما می توانید این ابزار را با قیمت مناسب از فروشگاه های مخصوص ماساژ تهیه نمایید.برای شروع کار ماساژ نیاز به یک تخت ماساژ و یک عدد روغن ماساژ دارید.البته چنانچه در مراکز ماساژ خدماتی متنوعی از دیگر سبک ها ارائه می دهید می بایست وسایل ماساژ بیشتری تهیه نمایید.با ارائه خدمات ماساژ به چند مشتری اول خود می توانید هزینه تمام وسایل خود را دربیاورید.


حقوق و درآمد ماساژور چگونه محاسبه می شود؟

قیمت یک جلسه ماساژ بسیار متغیر است اما در حال حاضر هزینه یک جلسه ماساژ ریلکسی از 60 تا 300 و یک جلسه ماساژ درمانی از 120 تا 400 هزار تومان دریافت می شود.البته رقم های بالا برای ماسورهای متبحر و حرفه ای است.معمولا حقوق و دستمزد ماساژور به صورت ۵۰ به ۵۰ بین ماساژور و کارفرما تقسیم می گردد و اگر ماساژور دارای توانایی زیادی باشد و مشتری از قبل داشته باشد درصد بیشتری می گیرد .اگر فکر میکنید برای کار ماساژ مناسب هستید یا خیر در ابتدا به شما توصیه می‌کنم تا با تماشای یک فیلم ماساژ ساده با روغن ابتدا تکنیک های آن را بر روی یکی از آشنایان خود انجام دهید و اگر خسته نشدید و احساس رضایت داشتید شروع به یادگیری آموزش ماساژ نمایید.باید عاشق ماساژ ماساژ دادن باشید و انرژی از مشتری خود بگیرید.


چگونه با ماساژ به درامد بالا برسم؟

با علاقه وارد ماساژ شوید.سریع به نتیجه نمی رسید مگر اینکه از قبل مشتری های زیادی داشته باشید.مطالعه و تمرین داشته باشید و مدرک معتبر ماساژ بگیرید.بهترین پیشنهاد ما به شما در یافت گواهینامه از سازمان فنی و حرفه ای ماساژ کشور می باشد.می توانید با بدست آوردن تجربه تا ماهیانه چند میلیون تومان از ماساژ درآمد داشته باشید.

 

 نظر شما درباره سایر فواید ماساژ درمانی چیست؟خوشحال میشیم زیر همین مقاله در قسمت نظرات برای ما بنویسید

این عناوین را هم بخوانید