دارای شماره ثبت 19972 و مجوز رسمی از فنی و حرفه ای

پشتیبانی : 09355209779-02166568345

هنرجوی گرامی ؛ با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و همچنین گرانی بنزین و سایر کالاهای اساسی ، شهریه های آموزشی کاهش یافت.آذر 98

دوره آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي با مدرک فنی و حرفه ای بین المللی

کاشت و نگهداری از گیاهان دارویی استانداردی آموزشی است در گروه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی که شامل مهارت های بررسی گیاهان از نظر تک لپه ای و دولپه ای، آماده سازی خاک بستر کاشت گیاهان دارویی، تشخیص کودهای ارگانیک )گیاهی و ارگانیک(، تعویض گلدان، کاشت در گلدان، تکثیر گل و گیاه بوده و با مشاغلی همچون پرورش دهندگان گیاهان دارویی و تولید کنندگان در ارتباط است.

تعریف گیاهان دارویی از نگاه ویکی پدیا

گیاهان دارویی به گیاهانی گفنه می شود که یک یا چند قسمت از بخش های آن‌ها حاوی مادهٔ موثر است. ماده ی موثر که کمتر از ۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می‌دهد و همچنین دارای فواید دارویی مؤثر بر موجودات است.

تفاوت گیاهان دارویی با داروهای گیاهی در چیست؟

گیاهان دارویی شامل بخش‌هایی از گیاه است که پس از خشکاندن، بدون ایجاد هرگونه تغییری در مغازه‌ها و عطاری‌ها به فروش می‌رسد. گیاهان دارویی مثل زیره، رازیانه، هل یا دارچین گیاهانی هستند که برخی خواص درمانی آن‌ها که عمدتاً بی ضرر یا کم ضرر هستند، به اثبات رسیده‌است اما داروهای گیاهی حاصل تبدیل برخی گیاهان به دارو در کارخانه‌های داروسازی و طی فرایندی خاص و استریل هستند. با این توضیحات و ذکر تفاوت نگهداری گیاهان دارویی و داروهای گیاهی باید گفت که عطاری‌ها تنها حق فروش گیاهان دارویی را دارند، گیاهانی که تعداد شان مشخص است و طی سالیان دراز فواید و بی عارضه یا کم عارضه بودن شان به اثبات رسیده‌است. مسلم است که مصرف بی‌رویه و بیش از حد نیاز هر نوع خوراکی اعم از گیاهی یا شیمیایی می‌تواند برای بدن ضرر داشته باشد.

آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي شامل چه مواردی است؟

در رشته ی کاشت و نگهداری گیاهان دارویی هنرجو با انواع گیاه و اجزاء آن آشنا می شود.شناخت انواع گیاه از منظر ساختمان و نژاد برای هنرجو بسیار مهم است.همچنین هدف از تقسیم کردن گیاهان دارویی در طب سنتی و ریشه و انواع آن در گیاهان دارویی بسیار پر کاربرد می باشد.در بخش کاشت و نگهداری موارد زیر به هنرجو آموزش داده می شود.

  • نحوه آبیاری
  • نحوه کود دهی
  • نحوه تکثیر گیاهان دارویی
  • نحوه هرس گیاهان دارویی

کاشت و نگهداری گیاهان دارویی,آموزش طب سنتی کاشت و نگهداری گیاهان دارویی,دوره آموزش کاشت و نگهداری گیاهان دارویی

در بخش مراقبت از گیاهان دارویی انواع گلخانه و بیماری های گیاهان دارویی توسط مدرسین تشریح می گردد.جالب است که بدانید بسیاری از گیاهان دارویی قابل کشت در منزل نیز هستند.کشت گیاهان دارویی در منزل در سال جدید بسیار مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.کشت گیاهان دارویی پرسود توسط بسیاری از کارآفرینان جوان در مزارع گیاهان دارویی انجام می شود که دولت به آنها وام های کم بهره اعطا می نماید.برای راه اندازی گلخانه می توانید مشاوره کاشت گیاهان دارویی را توسط متخصصین این حوزه امتحان کنید.پرورش گیاهان دارویی در گلخانه و گیاهان دارویی قابل کشت در گلخانه دارای مشتریان زیادی می باشد که در صنایع آرایشی و دارویی پرمصرف می باشد.پرورش گیاهان دارویی گران قیمت در خانه به تازگی بسیار مورد توجه بانوان خانه دار قرار گرفته است .

دوره آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي کجا برگزار می شود؟

دوره آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای در آموزشگاه تخصصی گیاهان دارویی و طب سنتی ورزمان هر ماه برگزار می شود.

مدرک کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي از کجا صادر می شود؟

مدرک کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي از طرف سازمان فنی و حرفه ای صادر می شود و علاقه مندان به دریافت گواهینامه بین المللی کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي می توانند جداگانه اقدام نمایند.

هزینه کلاس کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي چقدر است؟

هزینه شرکت در کلاس آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي طبق نرخ مصوب سازمان فنی و حرفه ای می باشد همراه با تخفیف ویژه برای علاقه مندان می باشد.

چگونه در کلاس آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي ثبت نام نمایم؟

برای شرکت در کلاس آموزش کاشت و نگهداري از گیاهان دارويي می توانید از قسمت تماس با ما اقدام نمایید و یا بصورت مراجعه حضوری به آموزشگاه طب سنتی ورزمان داشته باشید.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

ورزمان را بشناسید

ورزمان به معنی ماساژ در فرهنگستان زبان و ادب پارسی به ثبت رسیده است.در حال حاضر شما در سایت آموزشگاه فنی و حرفه ای ورزمان می باشید.این موسسه با هدف ترویج علوم مرتبط با سلامتی و درمان های طبیعی مانند ماساژ ، طب سنتی و پوست و زیبایی تاسیس شده است.

منوی دسترسی

تماس با ما

ایران - تهران - اتوبان نواب شمال -  میدان جمهوری - خیابان جمهوری - نرسیده به اسکندری - پلاک 1393

شماره تماس

02166568345

09355209779

Top