رمزگشایی از محاسن و معایب دوره ماساژ در ایران
مطلب ویژه

می خواهید دوره ماساژ شرکت کنید؟در این مطلب ویزه برای شما عناوینی در نظر گرفته ایم که به شما کمک می کند بهترین دوره های ماساژ را بشناسید و با شناخت کافی بهترین و مناسب ترین شیوه برای آموزش ماساژ را انتخاب نمایید.در واقع شرایط کمی گیج کننده است اما بهترین راه برای انتخاب دوره ماساژ تحقیق است و تحقیق و تحقیق.

بیشترین سوالی که مخاطبان آموزشگاه ورزمان در تماس های تلفنی از ما دارند این هست :
بین این همه دوره اموزش ماساژ کدام یک را انتخاب کنم؟اصلا چه فرقی با یکدیگر دارند؟
خب بریم سر اصل مطلب
همانطور که میدانید تعداد کلاسهای ماساژ بسیار زیاد است.چندتاش رو بیایید با هم مروز کنیم هر چند میدونم حتما یا بهشون زنگ زدید یا اینکه بعد خوندن این مقاله بهشون زنگ خواهید زد.     دوره ماساژ فنی و حرفه ای
    دوره ماساژ درمانی دانشگاه تهران
    دوره آموزش ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی
    و ..... حالا میخایم تک تک این دوره های آموزشی ماساژ را با یکدیدگر بررسی کنیم و مزایا و معایب آنها را نقد کنیم.فقط یه نکته مهم یادتون باشه که اگر میخاید کار ماساژ رو ادامه بدید نیاز به مدارک معتبر ماساژ از تمامی ارگان های دولتی و حتی خصوصی خواهید داشت.پس فکر نکنید اگر دوره ی اینجا خیلی مزایایی بیان نشده است دوره آموزش ماساژ بدی هست. پیشنهاد ویژه : تصاویر آموزشگاه فنی و حرفه ای ورزمان
دوره ماساژ فنی و حرفه ای دوره های آموزش ماساژ در سازمان فنی و حرفه ای از سال 1393 شروع شده است و روز به روز نیز به علاقه مندان آن افزوده می شود.مدارک سازمان فنی و حرفه ای طبق گفته مدیر کل وقت آن سازمان در تمامی کشورهای عضو سازمان جهانی کار معتبر و قابل استعلام می باشد.یکی از مزایای مهم در مورد مدرک ماساژ سازمان فنی و حرفه ای ساعات بالای آموزش است که وقتی این گواهینامه ماساژ را ترجمه می نمایید می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.از دیگر نکات مهم در صدور مدارک فنی و حرفه ای آنلاین بودن ان هست و عدم دخالت آموزشگاه است که این امر باعث میشود امکان جعل و تقلب مدرک به صفر برسد. دوره ماساژ فنی و حرفه ای تهران با قدرت در حال برگزاری است و آموزشگاه های ماساژ تهران با دریافت نرخ مصوب سازمان فنی و حرفه ای اقدام به برگزاری دوره های آموزش ماساژ می نمایند. دوره کاربر ماساژ فنی و حرفه ای اولین کلاسی است که در سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش ماساژ باید طی نمایید و بعد از آن شایستگی های ماساژ شرکت نمایید.مدارک ماساژ فنی و حرفه ای قابل ترجمه است و هم اکنون در خیلی از شهرهای ایران مانند تهران با آن می توانید مجوز مرکز ماساژ را دریافت نمایید.
دوره ماساژ درمانی فنی و حرفه ای بصورت مستقیم در موسسه های ماساژ فنی و حرفه ای برگزار نمی شود اما سبک های ماساژ درمانی در شایستگی های ماساژ فنی و حرفه ای تدوین شده است.از معایب دوره های آموزش ماساژ فنی و حرفه ای می توان به کامل نبودن لیست سبک های ماساژ اشاره کرد که این مورد در انجمن ماساژ کارفرمایی تهران در دست بررسی قرار دارد و بزودی عناوین جدید دوره های آموزشی ماساژ اضافه خواهد شد.البته در حال حاضر مهم ترین سبک های ماساژ در قالب 11 استاندارد و شایستگی در اختیار هنرجویان قرار گرفته است.
مزایا :
*قابل ترجمه برای مهاجرت
*دارای اعتبار پنج ساله
*مجوز کار
*مجوز تاسیس مرکز ماساژ
*ساعات بالای آموزش در مدرک قید شده است
*نرخ مصوب و استاندارد در سراسر کشور
*متناسب با تایم آزاد هنرجو و اموزشگاه
معایب:
*عدم تدوین دوره های بیشتر (در دست ساخت می باشد)
*برخوردار نبودن برخی شهرستان ها از آموزشگاه  ماساژ فنی و حرفه ای
دوره آموزش ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی دوره های ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی در شهر تهران (فدراسیون و هیئت پزشکی ) و در شهرستان های دیگر مانند مشهد ، اصفهان و شیراز و ... در محل هیئت های پزشکی ورزشی برگزار می شود.به جرات می توان گفت یکی از قدیمی ترین دوره های آموزش ماساژ در کشور متعلق به فدراسیون پزشکی ورزشی می باشد.کلاس آموزش ماساژ در فدارسیون پزشکی ورزشی زیر نظر پزشکان و فیزیوتراپیست های مجرب ورزشی برگزار می شود.شما با دریافت مدرک ماساژوری از فدارسیون ماساژ پزشکی ورزشی نیز می توانید جواز کسب سالن ماساژ دریافت نمایید.اما از معایب دور های آموزشی ماساژ در فدراسیون پزشکی ورزشی می توان به قید جمله "فعالیت زیر نظر پزشک می باشد و همچنین دوره های فدراسیون پزشکی ورزشی بصورت یک هفته صبح تا غروب یکسره است و خیلی از هنرجویان ماساژ امکان شرکت در دوره های آموزش ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی را ندارند.ناگفته نماند برخی از هیئت های پزشکی ورزشی برای دوره ماساژ ورزشی این فدراسیون کلاس پیش نیاز تعریف کرده اند که هزینه های اضافی روی دست هنرجو می گذراد.اما نکته مهم در مورد کلاس های آموزش ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی این است اگر می خواهید ماساژ ورزشی یاد بگیرید و یا در تیم ورزشی فعالیت نمایید حتما باید مدرک ماساژ از فدراسیون پزشکی ورزشی داشته باشید.مدارک صادره ماساژ از این ارگان دولتی که زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می نماید دارای سه سال اعتبار هستند.در حال حاضر افرادی که دارای تحصیلات مرتبط مانند پزشکی یا تربیت بدنی باشند می توانند در دور های آموزشی ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی شرکت نمایند و اگر شامل این بند نباشند باید با هزینه جداگانه در کلاس پیش نیاز شرکت نمایند.
یکی از نقاط ضعف فدراسیون پزشکی ورزشی تک بعدی کار کردن در مورد سبک های ماساژ مورد تدریس می باشد ، برای نمونه دوره آموزش ماساژ صورت رو فقط می توانید در آموزشگاه های ماساژ آزاد یا موسسات فنی و حرفه ای بگذرانید و فدراسیون این کلاس های ماساژ را برگزار نمی کند.البته در کلاس آموزش ماساژ ورزشی دوره های آموزش ماساژ سوئدی داخل کلاس به عنوان سبک علمی و برگزیده تدریس می شود.
مزایا :
*کاملا معتبر برای فعالیت در تیم های ورزشی
*تنها مرجع آموزش ماساژ ورزشی
*دریافت جواز کسب ماساژ
معایب :
*یکسره بودن کلاس در طول هفته
*قید جمله "فعالیت زیر نظر پزشک" زیر مدرک
*نیاز به دوره های پیش نیاز و هزینه اضافی
*مدت اعتبار کمتر نسبت به دوره های ماساژ فنی و حرفه ای
*تک بعدی بودن کلاس ها در یک سبک مشاهده کنید : تصاویر اولین همایش تخصصی ماساژ
دوره ماساژ درمانی دانشگاه تهران دوره های ماساژوری در دانشگاه تهران و زیر نظارت بخش های زیر مجموعه آن برگزار می شود و خود دانشگاه تهران هیچ گونه کلاسی در قالب واحدهای درسی و رشته ماساژ ندارد.معمولا دوره های ماساژ درمانی در دانشگاه تهران بصورت کوتاه مدت تر نسبت به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود.ماساژورهای عزیز می توانند بعد از شرکت در دوره های آموزشی ماساژ فدراسیون پزشکی ورزشی یا سازمان فنی و حرفه ای در این کلاس ها شرکت نمایند تا اطلاعات تکمیلی خود را بالا ببرند.به علت برگزاری مقطعی این کلاس ها توسط پیمانکاران مختلف یا بخش های مختلف دانشگاه تهران متاسفانه اطلاعات زیادی از چند و چون این کلاس ها در دسترس نیست و هر بار بسیار تغییر می نماید. دوره های ماساژ جهاد دانشگاهی نیز مانند همین کلاس ها در حال برگزاری است. سوال مهم بعدی
با این تنوع دوره های آموزش ماساژ در ایران آیا بهتر نیست به خارج از کشور برای آموزش ماساژ مراجعه کنم ؟ روش تدریس ماساژ در ایران کلا با همه جای دنیا متفاوت است . در دوره های آموزشی ماساژ خارج از کشور شما باید چند ماه سر کلاس های تئوری اناتومی و یا مباحث پایه بنشینید و بعد از آن در کلاس های عملی شرکت نمایید زیرا که مطالب تئوری بسیار مهم و کاربردی است.با توجه به هزینه ها و قیمت دلار در حال حاضر اصلا به صرفه اقتصادی نمی باشد.نکته مهم دیگر در مورد دوره های آموزش ماساژ خارج از کشور بحث مدرک بین المللی است که شما انجا خواهید گرفت اما در کشور ما مورد تایید وزارت بهداشت  و سایر دستگاه های دولتی نیست.حالا قبل از این موارد شما باید زبان تخصصی ماساژ عالی بلد باشید.
برای یادگیری ماساژ نیاز به علم بالا دارید تا موفق باشید و هیچ کلاسی تمام موارد علمی را برای شما مسلما نخواهد داشت پس بدون توجه حرف ها و احادیث در مورد اعتبار مدارک و مسائل اینچنینی سعی کنید از یک یا دو ارگان دولتی مدرک ماساژ معتبر دریافت نمایید و سپس سایر سبک های ماساژ را بصورت آزاد یا خصوصی فرا بگیرید.

بدون نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شبکه های مجازی

تماس با ما

 آدرس : تهران - خ مطهری -  خ قائم مقام - کوچه دوم پ 15 واحد 5
شماره تماس ثابت : 02186026049
شماره همراه : 09355209779
تلگرام/ واتسآپ 09193006402