کلاس ماساژ جامع و قابل اعتماد چگونه انتخاب کنم؟
مطلب ویژه

فقط کافیست کمی در نت سرچ کنید تا تعداد زیادی کلاس ماساژ با قیمت های مختلف و پیشنهادهای مختلف برای انتخاب سبک های ماساژ (پکیج) مشاهده کنید.گاهی برای شما گیج کننده هست که کدام کلاس ماساژ را انتخاب نمایید.در این مقاله برای شما مطالبی را عنوان می کنیم که بعد از آن می توانید با خیال راحت بهترین کلاس ماساژ را انتخاب نمایید.

کلاس ماساژ و هر آنچه که باید بدانید اینجاست هر چند از دید برخی افراد یادگیری ماساژ بسیار آسان و راحت می باشد اما در حقیقت اینطور نیست زیرا که ماساژ یک دانش وسیع برگرفته از بسیاری علوم نظیر آناتومی ، فیزیولوژی ، بیومکانیک و حرکت شناسی و سایر علوم می باشد.دوره های آموزش ماساژ معمولا با موارد تئوری شروع می شوند و در انتها تکنیک های عملی ماساژ به هنرجویان آموزش داده می شود.در بسیاری از کشورها مباحث تئوری بسیار بیشتر از مباحث عملی است و این خود نشان دهنده اهمیت بالای این موارد می باشد که متاسفانه در کشور ما نادیده گرفته می شود و بخش عملی ماساژ بسیار پررنگ تر است.اگر به یادگیری ماساژ علاقه مند هستید می توانید درآمد زیادی داشته باشید به شرطی که بتوانید مشتریان خود را راضی نگه دارید.مشتریان شما از شما انتظار یک ماساژ عالی و خوب دارند و نکته مهم در این مورد این هست که یک جلسه ماساژ عالی و مشتری پسند در گرو تمرین زیاد و دانش بالاست.روغن مالی ساده را همه بلد هستند.بهتر است متفاوت باشید و راه دیگری برای جذب مشتریان خود پیدا کنید.من ؛ فرشاد فرجوند بعد از ده سال فعالیت در زمینه ماساژ به شما رهنمودهایی برای انتخاب یک کلاس ماساژ منحصر به فرد و قابل اعتماد را ارائه خواهم داد که اگر خودتان کمی بیشتر تحقیق کنید متوجه خواهید شد که کدام کلاس ماساژ مناسب شماست و دیگر محو جملات تبلیغاتی نخواهید شد.خب بریم سر اصل مطلب :
کلاس های آموزش ماساژ به چند دسته تقسیم می شوند؟     کلاس ماساژ ریلکسی
    کلاس ماساژ درمانی
    کلاس ماساژ ورزشی
    کلاس ماساژ زیبایی برای یادگیری کلاس ماساژ درمانی اگر در ایران زندگی می کنید پس می دانید در حیطه درمان ما وزارت خانه ای داریم بنام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي که متولی اول و آخر بحث "درمان" در کشور است.خوشبختانه یا متاسفانه وزارت بهداشت هیچ گونه کلاس ماساژی را در ایران تا این لحظه برگزار نمی کند زیرا که اعتقاد دارند مسئولیت درمان به عهده پزشک آکادمیک است و یک فرد ماسور بعد از طی کردن دوره های کوتاه مدت نمی تواند ماساژ درمانی انجام دهد.سوالی که اینجا پیش می آید این هست که پس این تبلیغات کلاس ماساژ درمانی چیست ؟ این کلاس های آموزش ماساژ در دانشگاه علوم پزشکی بر چه مبنایی برگزار می شود و مدرک آنها مورد تایید وزارت بهداشت مگر نیست؟ برای پاسخ به این سوالات راه حل ساده ای داریم : قبل از شرکت در این کلاس ها تصویر نمونه مدرک را از محل برگزار کننده بخواهید و آن را به مرکز آموزش وزارت بهداشت نشان دهید تا نسبت به صحت و سقم آن مطلع شوید.منظور ما این نیست که این کلاس ها خوب نیستند که برعکس خیلی هم می تواند مفید باشند برای اهل مطالعه و تمرین البته. اما بهتر است قبل از هزینه های گزاف آموزش ماساژ کمی تحقیقات خود را از دامنه سرچ در گوگل فراتر ببرید.
خب چاره کسی که می خواهد ماسور درمانی بشود چیست؟ بهترین روش دریافت گواهینامه های مرتبط با سبک های ماساژی که انجام می دهید از ارگان های مختلف و کار کردن در کنار یک پزشک ، فیزیوتراپیست یا ارتوپد و کاردرمان است.اگر میخواهید مستقل کار ماساژ درمانی را انجام دهید نیز هیچ مشکلی نیست ولی اگر محلی را تاسیس کنید نمی توانید تابلوی مرکز ماساژ درمانی را بزنید و حتما پلمپ خواهید شد.شرایط فعلا به همین صورت است.برخی ازدوستان فکر می کنند اگر کنار یک پزشک یا در کلینیک کار کنند درآمد کمتری دارند در حالی که اینطور نیست و خیلی از ماسورها بعد از مدتی تبحری بالا کسب می کنند و مشتری های خصوصی زیادی خواهند داشت و مشتریان آنها از طریق تبلیغات دهان به دهان نیز بیشتر می شود.
کلاس های آموزش ماساژ ریلکسی معمولا در تایم های کوتاه تری برگزار می شود و هنرجو می تواند در مراکز تخصصی ماساژ و اسپا ، آرایبشگاه ها ، باشگاه ها و همچنین هتل ها مشغول به فعالیت شود.برای آنکه در زمینه ماساژ ریلکسی بسیار رشد کنید پیشنهاد می کنم دوره آموزش کاربر ماساژ را شرکت نمایید تا علاوه بر تکنیک های ماساژ ریلکسیشن برخی تکنیک های ماساژ درمانی را نیز یاد بگیرد و از مطالب دروس تئوری نیز بهره ببرید.
کلاس های آموزش ماساژ ورزشی در ایران شامل برخی سبک های مهم و پر کاربرد ماساژ برای علاقه مندان به ماساژ ورزشی می باشد.سبک های ماساژ سوئدی ، تایلندی ، دیپ تیشو و همچنین سنگ داغ برای ماسورهای ورزشی می تواند جالب باشد.
کلاس آموزش ماساژ زیبایی و لاغری بیشتر مورد توجه بانوان محترم است که در آرایشگاه های زنانه یا مرکز ماساژ تخصصی انجام می شود.ماساژ های صورت و لاغری و پاکسازی پوست از پرطرفدارترین دوره های آموزش ماساژ در ایران می باشد.
کلاسهای ماساژ فنی حرفه ای مجوز مرکز ارائه خدمات ماساژ هستند اگر قصد شرکت در کلاس های آموزش ماساژ ریلکسی را دارید می توانید براحتی یک مرکز ماساژ تخصصی را بصورت مستقل تاسیس نمایید.در حال حاضر با گذراندن کلاس های اموزش ماساژ در مراکز مورد اعتبار از نظر اتحادیه گرمابه داران یا سایر اتحادیه های مرتبط با امور صنفی (ار اتاق اصناف شهر خود پیگیری کنید)  علاقه مندان می توانند مجوز مرکز ماساژ دریافت نمایند.برای مثال شما هنرجوی علاقه مند به شرکت در کلاس های آموزش ماساژ می توانید بعد از گذراندن دوره کاربر ماساژ فنی و حرفه ای از اتحادیه گرمابه داران تهران نسبت به دریافت مجوز سالن ماساژ اقدام نمایند.با تاسیس یک سالن اختصاصی ماساژ می توانید براحتی برای مشتریان خود خدمات ماساژ ارائه نمایید.
کلاسهای آموزشی ماساژ درمانی را چگونه می توان ثبت نام کرد؟ در سازمان فنی و حرفه ای کشور دوره های ماساژ درمانی برگزار نمی شود و انجام خدمات ماساژ درمانی فقط برای افرادی است که از وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی دارای مهر نظام پزشکی هستند می توانند کلینیک تخصصی احداث نمایند.هر چند شما با یادگیری سبک های تخصصی مانند رفلکسولوژی یا شیاتسو و همینطور دیپ تیشو (ماساژ بافت عمیق) می توانند با نظر پزشک نسبت به انجام تکنیک های ماساژ برای بهبود وضعیت جسمانی ماساژ گیرنده اقدام نمایند.البته بخاطر داشته باشید برای انجام تکنیک های ماساژ درمانی باید حتما اطلاعات کاملی نسبت به آناتومی ، فیزیولوژی ، حرکت شناسی و همچنین آسیب شناسی داشته باشید.
کلاس ماساژ درمانی مدرک ندارد دوست عزیز بخاطر داشته باشید که دوره های آموزشی ماساژ درمانی به هیچ عنوان روی مدرک آن عنوان ماساژ درمانی درج نخواهد شد و مدارک به این عنوان فاقد اعتبار است.
کلاس آموزش ماساژ با مدرک بین المللی که برای خارج از کشور مناسب باشد ؟ با دریافت مدرک ماساژ فنی و حرفه ای که قابل استعلام و ترجمه رسمی با مهر دادگستری می توانید در تمام کشورهای جهان که عضو سازمان جهانی کار (بالای 180 کشور) هستند مشغول به کار شوید.
کلاس آموزش ماساژ چه فاکتورهایی دارند؟ این سوال را اگر از من بپرسید سریعا آموزشگاه خودمان را به شما معرفی خواهم کرد زیرا که هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه.اما خب روش های مختلفی برای پیدا کردن بهترین کلاس آموزش ماساژ وجود دارد که در زیر لیست کاملی از آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا براحتی مقایسه کنید:
مدرک کلاس ماساژ : ترجیحا باید از یک مکان دولتی بصورت مستقیم صادر شود یعنی یک انجمن یا یک کارگروه داخل یک مجموعه دولتی آن را مهر نکند.این مورد در بالای تمامی مدارک براحتی قابل مشاهده است.در حال حاضر مدارک ماساژ سازمان فنی و حرفه ای مورد تایید اتحادیه گرمابه داران و ماساژ می باشد که براحتی می توانید از اتحادیه مجوز کسب دریافت نمایید و همچنین این مدارک قابل ترجمه و استعلام رسمی از سازمان می باشد.مدارک داخلی آموزشگاه یا بین المللی برای پر کردن رزومه بسیار مناسب است اما مجوز فعالیت می باشد.
مجوز آموزشگاه برگزار کننده کلاس ماساژ : آموزشگاه های ماساژ دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور در رشته بهداشت و ایمنی هستند و شما می توانید تصویر جواز تاسیس آموزشگاه را روی بورد هر آموزشگاه مشاهده نمایید(الزامی است).همچنین مواردی مانند ابلاغ مربیگری و ابلاغ مدیریت آموزشگاه ماساژ را مشاهده نمایید. امکان جالب دیگری که در سایت سازمان فنی و حرفه ای وجود دارد جستجوی لیست آموزشگاه های مجاز ماساژ فنی و حرفه ای می باشد که برای علاقه مندان تعبیه شده است.دقت کنید انجمن ها و شرکت های خصوصی آموزش ماساژ نمی توانند به شما مدرک ماسازی ارائه نمایند که بعد از آن بتوانید مرکز خدمات ماساژ دایر نمایید و فقط این امر با دریافت مدرک ماساژ کاربر فنی و حرفه ای میسر است.
هزینه کلاس ماساژ : دیگه حتما همه میدونید که هیچ ارزونی بی دلیل نیست و اینکه ماساژ دنیایی داره.پس مسلما پول یه دنیا اطلاعات ارزون نیست و نمیشه چندین شیوه ماساژ را در یک زمان فشرده بصورت کامل فرا گرفت.اگر هزینه آموزش را در یک بازه زمانی چند ساله بررسی کنید متوجه افزایش قیمت صعودی خواهید شد و برخی از مکان های که کلاس آموزش ماساژ با قیمت پایین می گذراند یا کیفیت پایینی در آموزش دارند یا اینکه دارای مجوز مستقیم از ارگان دولتی نیستند و خصوصی آموزش ماساژ را انجام می دهند که می تواند ریسک هایی را به همراه داشته باشد.
تیم مدرسین کلاس ماساژ : سابقه مدرس در بخش کار عملی ماساژ و همچنین تحصیلات وی می تواند بیانگر کیفیت آموزش شما باشد.برای اینکه از این بابت خیال شما راحت باشد می توانید رزومه مربیان را از محل آموزشگاه ماساژ درخواست نمایید تا با خیال راحت پیش یکی از بهترین مدرس های ماساژ آموزش ببینید.
تعداد نفرات شرکت کننده در کلاس ماساژ: وقتی عکس های کلاس ماساژ شلوغ باشد نشان از استقبال از آن دوره اموزشی به هر دلیلی می تواند باشد (قیمت کم ، کیفیت بالا و ...) اما خب اینم من بهتون یادآور میشم که هر چقدر تعداد نفرات کلاس ماساژ بیشتر باشد کیفیت بادگیری پایین تر خواهد آمد چون مدرس باید به اجرای تکنیک های ماساژ زیر نظر شاگردان خود دقت کافی داشته باشد و تعداد نفرات بالا نمی تواند خروجی خیلی خوبی داشته باشد.در مورد کلاسهای تئوری نفرات بالا خیلی مهم نیست اما برای مباحث عملی بهتر است کلاس های آموزشی ماساژ بصورت نیمه خصوصی یا خصوصی باشد.
خدمات جانبی و سایر موراد : برخی موارد ریز و جزئی هم هستند که می تواند برای انتخاب بهترین کلاس ماساژ موثر واقع شود مثل : پذیرایی ، مسیر دسترسی آموزشگاه ، ساعات کلاس ، فیلم و جزوات و نمونه سوال های آزمون فنی و حرفه ای و ....... که این موارد شاید برای شما که تازه در مرحله تحقیق هستید شاید کمی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد اما هنوز در خیلی از کلاس های آموزش ماساژ اجرا نمی گردد. مثال عملی از ثبت نام در کلاس آموزش ماساژ تایلندی حال اکر بخواهید در کلاس آموزش ماساژ تایلندی شرکت کنید فقط کافیست گوشی تلفن رو بردارید و با عنایت به موارد بالا بهترین کلاس آموزش ماساژ تایلندی را انتخاب نمایید.البته نکاتی که عرض کردیم حداقل های استاندارد برگزاری یک کلاس ماساژ است و خود من به شخصه آموزشگاه های ماساژ بسیاری را در تهران و شهرستانها دیده ام که فراتر از این حداقل ها اقدام به برگزاری دوره های آموزش ماساژ می نمایند.هم اکنون کلاس ماساژ فنی و حرفه ای  در در شهرهای اصفهان ، تهران ، مشهد ، شیراز ، کرمان و .... برگزار می شود.برای اطلاع از لیست معتبر موسسات مجاز برگزاری کلاس ماساژ فنی و حرفه ای می توانید به وب سایت سازمان فنی و حرفه ای به آدرسی که در زیر سایت قابل مشاهده است سری بزنید و بهترین کلاس ماساژ را انتخاب نمایید.

بدون نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

شبکه های مجازی

تماس با ما

 آدرس : تهران - خ مطهری -  خ قائم مقام - کوچه دوم پ 15 واحد 5
شماره تماس ثابت : 02186026049
شماره همراه : 09355209779
تلگرام/ واتسآپ 09193006402